SPEEDCHAIN - mezinárodní konference o logistice
| | | | | | | |

Program

SpeedCHAIN podporuje chráněnou dílnu Proutek

SpeedCHAIN 2014
LOGISTIKA – CESTA SPRÁVNÝM SMĚREM
9. ročník mezinárodní logistické konference

PROGRAM KONFERENCE
12.-13.11.2014, Praha, Břevnovský klášter
1.DEN, 12.11.2014
08.00-08.55 Registrace, ranní občerstvení
SPOLEČNÁ DOPOLEDNÍ SEKCE - LOGISTIKA A SPOLEČNOST
Moderátor sekce: Miroslav Rumler, RELIANT
09.00-09.10 Zahájení konference, Miroslav Rumler, RELIANT
09.10-09.35 Strategie rozvoje české logistiky v kontextu společného evropského trhu, Antonín Prachař, ministr dopravy ČR, MDČR
09.35-09.55 Inovace v zásobovacím řetězci, Jos Marinus, President ELA
09.55-10.15 Tracking and Tracing nebezpečného zboží v intermodální přepravě – výsleky projektu ChemLog T&T, Andreas Fiedler, isw Institute for Structural Policy and Economic Development, Saxony-Anhalt Germany
10.15-10.45 Logistická „Simply clever“ řešení ve výrobě dle zákaznických objednávek v automobilovém průmyslu, Petr Urgošík, vedoucí plánování logistiky výroby vozů, ŠKODA AUTO
David Strnad, vedoucí plánování logistiky, ŠKODA AUTO
10.45-11.05 Megatrendy v logistice, David Houser, Vice President International Sales in Supply Chain solutions at HighJump Software
11.05-11.30 Inovace v logistice, Raimund Paetzmann, Director EMEA Real Estate, Amazon
11.30-12.30 Oběd
SEKCE A


LOGISTIKA JAKO KONKURENČNÍ VÝHODA
Moderátor sekce: Petr Průša, Univerzita Pardubice
12.30-12.55 Trendy a strategie v logistice, Alfonz, Antoni, Vice President ELA
13.00-13.25 Štíhlá logistika nejen pro automobilový průmysl, Jan Kovařík, DSB,
Michael Agnew, Director, International Sales EMEA, HighJump Software
13.30-13.55 Kompletní outsoursing logistických služeb, Jan Polter, DACHSER Czech Republic
Lenka Táborská, GCE
14.00-14.25 Nebojme se integrací, aneb Co mají společného fúze a vlaky, Karel Kváč, obchodní ředitel DSV Road
14.30-15.00 Kávová přestávka

INOVATIVNÍ LOGISTICKÁ ŘEŠENÍ
Moderátor sekce: Petr Klíma, Ministerstvo vnitra ČR
15.00-15.25 Logistiké řešení pro výrobce alkoholických nápojů,
Jiří Hubka, International Forwarding Manager, Raben Group
Tomáš Svoboda, Logistics Manager CZ/SK, STOCK Plzeň – Božkov s.r.o.
15.30-15.55 Logistika pro výrobu automobilových světel - rychlost a efektivita, Jan Rindt, SSI Schafer
16.00-16.25 Přínosy logistiky  S 3PL v rámci CE regionu – společnosti HASBRO a FM LOGISTIC, Luboš Štryncl – provozní ředitel, FM Logistic
16.30-16.55 Vendor Managed Inventory – výhody implementace logistickým partnerem, Ive Van Nuffelen, Country Managing Director Czech Republic & Slovakia, PANALPINA
SEKCE B

FÓRUM ŽELEZNIČNÍ DOPRAVY
Moderátor sekce: Petr Šlégr, CEDOP
12.30-12.55 Kapacita pro nákladní vlaky, Michal Drábek, ČVUT Praha
13.00-13.25 Koleje – alternativní cesta pro logistiku, Edin Sose, obchodní ředitel nadnárodní dopravní skupiny AWT
13.30-13.55 Železniční doprava a její možnosti v evropské logistice, Pavel Špráchal, ředitel odboru obchodu ČD Cargo
14.00-14.25 PANELOVÁ DISKUZE: AWT Group, ČD Cargo, Bohemiakombi, GEFCO
14.30-14.55 Kávová přestávka

CHEMICKÉ FÓRUM - CHEMLOG T&T
Moderátor sekce: Ladislav Špaček, SCHP ČR
15.00-15.25 ÚVOD, Ladislav Novák, Prezident SCHP ČR
15.30-15.55 Bezpečná manipulace s nebezpečnými látkami, Marc Eder - specialista na skladování nebezpečných a hořlavých látek, DENIOS
16.00-16.25 Příspěvky jednotlivých partnerů ChemLog T&T
16.30-16.55 Závěry
SEKCE C

OUTSOURCING A DODAVATELÉ PRO LOGISTIKU
Moderátor sekce: Jaromír Linhart, ČSAD Hodonín
12.30-12.55 CNG pro vysokozdvižné vozíky i firemní vozy,
Martin Řehák, produktový trenér, Linde Material Handling
Česká republika,
Jiří Klenk, zástupce obchodního ředitele, Linde Material Handling Česká republika
13.00-13.25 Proč, kde a jak se mobilní IT může podepsat na úspěchu Vašeho podnikání?
Petr Ritz, Windows Device Solutions Specialist, Microsoft
Petr Ulvr, Business Development Manager CR, SK, Intel Czech Trading, Inc.
13.30-13.55 Jak se rodí světlo, Július Milý, Kampos
14.00-14.25 Flexibilní personál pro flexibilní zakázky, Petr Bakaj, Hofmann Personal
14.30-14.55 Kávová přestávka

AUTOMATIZACE, OPTIMALIZACE A KOMUNIKACE
Moderátor sekce: Michal Bílý, GS1
15.00-15.25 Informační systémy v intermodální dopravě - Implementace IS KONTI na terminálu firmy STAR CONTAINER v Mělníku, Radim Vala, vedoucí realizačního týmu,CID
Tomáš Biemann, Terminal Manager, Star Container
15.30-15.55 Intelligence in Logistics - chytřejší firma díky informacím, Luboš Bednář, Executive BI Project Manager, Intelligent Technologies
16.00-16.25 S WMS před a po, Marcel Hatiar, Made4NET Systems
16.30-16.55 Odolné značení pro sklady, logistiku a průmysl – čárový kód a RFID, Vít Janeček, Sales Manager CEE, Inotec Barcode Security
SEKCE D

FÓRUM LOGISTICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ
Moderátor sekce: Michal Sedláček, VŠLG
12.30-12.55 Podzemní doprava materiálu, Prof. Vladimír Strakoš
13.00-13.25 KREDO – Kvalita, relevance, efektivita, diverzifikace a otevřenost vysokého školství v ČR. Projekt MŠMT – Strategie vysokého školství do roku 2030, Prof. Ivan Gros
13.30-13.55 Trendy ve výuce logistiky na VŠ – poznatky z jednotlivých vysokých škol domácích
a zahraničních (ve smyslu dotazu: Kdo co dělá a s jakým výsledkem…?)
14.00-14.25 Erasmus – výměna zkušeností ze studijních pobytů na VŠ
14.30-14.55 Kávová přestávka

INFRASTRUKTURA JAKO PODMÍNKA ÚSPĚŠNÉHO ROZVOJE LOGISTIKY
Moderátor sekce: Simona Veselá, Real Estate Advisory
15.00-15.25 Úvod, Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví
15.30-15.55 Ekonomické a ekologické osvětlení logistických provozů, Zbyněk Svoboda, majitel a výkonný ředitel společnosti Ekosvětlo s.r.o.
16.00-16.55

Panelová diskuze: Jaroslav Kaizr - CTP,
Ferdinand Hlobil - Cushman&Wakefield,
Martin Polák - Prologis,
Tomáš Míček - P3,
Jan Palek
- Goodman

SEKCE E

FÓRUM SILNIČNÍ DOPRAVY
Moderátor sekce: Bedřich Rathouský, VŠE Praha, katedra logistiky
13.30-13.55 Bezpečnost v silniční dopravě, Bedřich Rathouský, VŠE Praha, katedra logistiky
14.00-14.25 Krádeže zboží „Fantómovými“ dopravci a zkušenosti Policie ČR při odhalování této trestné činnosti, Martin Staněk, marketing manažer RAALTRANS,
pplk.Ivo Kartus, rada odboru obecné kriminality, Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV), Policejního prezídia ČR
14.30-14.55 Kávová přestávka
15.00-15.25 Sdružené sledování vozidel jako podpora bezpečnosti a efektivity, Daniel Priban, ředitel českého a slovenského zastoupení společnosti TimoCom
15.30-15.55 Využití Transics systému řízení dopravy pro zvýšení bezpečnosti v nákladní dopravě, Karel Kopeček, obchodního zástupce společnosti Transics pro ČR a SR
16.00-16.25 Odpovědnost dopravce, prevence a pojistná krytí související se zpronevěrou zásilky podvodným dopravcem, Martin Slečka, analytik a likvidátor PU, SATUM CZECH s.r.o.
17.00-18.55 LOGISTICKÝ HYDEPARK

Řízené rozhovory s významnými osobnostmi české logistiky vedené profesionálním moderátorem České televize Jakubem Železným. Jedná se o sekci společnou, určenou pro všechny účastníky konference SpeedCHAIN 2014.
19.00-22.30 V.I.P. LOGISTIC RENDEZVOUS 2014

Tradiční společenský večer, který je – stejně jako Logistický Hydepark určen pro všechny účastníky konference SpeedCHAIN 2014. Jedná se o v pořadí již dvacátý neformální společenský večer V.I.P. Logistic Rendezvous, který je doprovázen bohatým rautem, společenským programem a příjemnou atmosférou v historických prostorách Břevnovského kláštera. Přítomnost více než 500 odborníků z oboru logistiky představuje ideální příležitost pro navázání cenných kontaktů.
V průběhu večera dojde k vyhlášení prestižního ocenění GRYF 2014 Supply Chain Award pro logistickou osobnost roku.
V rámci večera bude pořádána softwarová loterie, ve které se bude losovat o zajímavé a hodnotné ceny.
2.DEN, 13.11.2014
EXKURZE- ŠKODA Auto Mladá Boleslav
08.30
Odjezd od Břevnovského kláštera
10.00-10.50 Prohlídka muzea, přesun do závodu
11.00-11.45 Oběd
12.00-13.50 Prohlídka centrálního skladu
Logistické provozy montážních hal
13.50-14.00 Přesun k Vysoké škole ŠKODA AUTO
14.00-15.00 Závěrečná diskuze
15.15 Odjezd účastníků zpět k Břevnovskému klášteru

developed by web-levne.com and toppartners.cz